Minek ment oda?
A tízmillió szövetségi kapitány megfejtette, miért cserélte a válogatott védője zöld-fehér mezét lila-fehérre. Pálfy Dániel Ábel írása.
A válogatott támadó tavaly, az NB I gólkirályaként szerződött az Ulszan Hyundai csapatához, és hiába került mintegy 8500 kilométerre szülőfalujától, a Csongrád megyei Forráskúttól, ma már otthonosan mozog a városban, annak ellenére, hogy előtte nem sokat tudott Dél-Koreáról…
Talán ez is az oka, hogy a 12-szeres válogatott csatár – bár az Ulszan kitartóan ostromolta őt ajánlatával – nem kapkodta el a választ, és csupán a tavalyi, sikeres Nemzetek Ligája-mérkőzések után döntött úgy - a családjával egyetértésben -, hogy belevág az „Utazás az ismeretlenbe” című kalandba, és elfogadja az ázsiai klub ajánlatát.
- Ma pedig már azt mondom – meséli Ádám Martin a Nemzeti Sportnak adott interjújában -, hogy remek döntés volt Dél-Koreába szerződni, még azzal együtt is, hogy a helyi élvonalbeli bajnokság egy igazi taposómalom: márciustól novemberig tart, és a meccsek között csupán egy-egy nap pihenőt kapunk.
Ezért is örül a támadó, amikor meghívót kap a magyar válogatottba, hiszen akkor további egy szabadnapot kap a klubtól, így haza tud látogatni Forráskútra is, ráadásul ilyenkor családostul térnek haza Magyarországra.
Ádám Martin egy korábbi interjúban elárulta: feleségét, Gittát szülőfalujában ismerte meg, és miután összeházasodtak, természetes, hogy a felesége mindenhová elkíséri, a család ma már a három és fél éves Konorral teljes.
A futballista nem titkolta, nagyon sokat jelent számára, hogy családja is vele van a légiós évei alatt, hiszen a tengerparton lévő, 33 emeletes ház apartmanjában igencsak egyedül érezné magát nélkülük – pláne, ha közeledik a tájfun… Erről így mesélt:
- Eddig egyszer éltünk át ciklont. A csapattal idegenben játszottunk, amikor esni kezdett és felerősödött a szél, de ez csak a „bemelegítést” jelentette. A szélvihar érkeztekor már én is itthon voltam.
A válogatott támadó a hétköznapokról is elárult kulisszatitkokat:
- Ahhoz már hozzászoktam, hogy a nagy termetemmel, a vörös szakállammal, az egyedi fizimiskámmal mindenhol feltűnő jelenség vagyok, de az igazi kuriózum a kisfiam volt!.
a másik része rácsodálkozott, hiszen Koreában állítólag nincsenek kék szemű fiúcskák. Időbe telt, mire játszótársakra talált, de ma már ő is otthonosan mozog közöttük, akárcsak a közelben lévő pláza játékboltjában, ahol már ismerősként köszönnek ránk az ott dolgozók.
Ádám Martin a koreai élvonal, a K-Leauge 1 színvonalát jobbnak tartja az NB I-nél, de nem csak a meccsek, az edzések is pörgősebbek a Magyarországon megszokottnál. Ami nem meglepő: a létesítmények első osztályúak, nem csak a stadion, az edzőközpont is nemzetközi színvonalú. Erre szükség is van, „hiszen minden játékos külön szobában pihen az edzések előtt és után, és napi háromszori étkezést is biztosít a klub; az európaiakra külön főznek. A meccsszámunk a topcsapatokéhoz közelít. Ha a hazai és a nemzetközi sorozatokban is sikeresen szerepelünk, összességében akár félszáz tétmérkőzést is vívhatunk egy idény alatt”
Ami örömteli: Ádám Martin a dél-koreai bajnokságot megnyerő Ulszan Hyundai kulcsjátékosának számít, és ezt a csapat vezetőedzője, a koreai futball-legenda, a négy világbajnokságon (1990, 1994, 1998, 2002) résztvevő Hong Mjung Bo is megerősíti: „Martin olyan csatár, akit a társak folyamatosan keresnek a passzaikkal. Remek a fizikuma, a labdával is jól bánik, s hatékonyan kapcsolódik be a rövid passzos, gyors kombinációs játékba”
Nyitókép: Ádám Martin pályafutása első bajnoki címét ünnepelte Dél-Koreában Fotó: Ulsan Hyundai